Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

AKTUALNOŚCI Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych UJ

TELEFONUJ DO SENIORA

Uniwersytet Jagielloński i Urząd Miasta Krakowa zapraszają do włączenia się do akcji TELEFONUJ DO SENIORA. Idea akcji polega na tym, że studenci/tki (jak również doktoranci/tki, pracownicy UJ) zgłaszają się przez formularz do akcji, zostawiają nr telefonu (ewentualnie mogą też wykazać czy chcą działać w wolontariacie np. pomocy przy zakupach). 

Link do formularza: https://tiny.pl/tzrw8

Numery i imiona studentów/tek są przekazywane do odpowiedniej komórki w Urzędzie Miasta, która będzie zbierać z kolei zgłoszenia od osób starszych (samotnych, niewychodzących obecnie z domu) aby ktoś do nich dzwonił codziennie (na rozmowę, wraz z ustaleniem czy czegoś nie potrzebują).
Student/ka: otrzymuje nr telefonu do konkretnej osoby i powołując się na akcję można od razu rozpocząć rozmowy - każdego dnia 1x (ważne: każdego dnia, aby wiadomo było, że się nie zapomniało o drugim człowieku).

Wiele osób jest zamkniętych w domach, siedzi w nich samotnie, nie wychodzi nigdzie, zostaje im tylko telefon i możliwość rozmowy w ten sposób z drugą osobą, nie mają Internetu. Jest niezwykle ważne, aby kontaktować się mimo tych ograniczeń, aby wszyscy wiedzieli, że nie są zostawieni sami sobie. Może być tak, że pojawią się jakieś potrzeby i wtedy można wskazać, doradzić, zorganizować załatwienie pewnych spraw nawet na odległość (np. dowóz posiłku, zakupy, organizacja leków itp.).

Więcej o akcji na stronie Koła Studentek i Studentów Socjologii UJ


 

PONIŻEJ INFORMACJE DLA SENIORÓW ZAINTERESOWANYCH AKCJĄ: 
Uniwersytet Jagielloński i Urząd Miasta Krakowa zapraszają osoby starsze i samotne, nie opuszczające domów ze względu na epidemię koronawirusa, do skorzystania z możliwości codziennej wspierającej rozmowy telefonicznej  w ramach akcji.

Osoby, które samotnie przebywają w domach i chciałyby codziennie o uzgodnionej porze porozmawiać przez telefon z miłą studentką lub studentem proszone są o podanie swego imienia i numeru telefonu, dzwoniąc lub przesyłając SMS na numer 797 905 860. To numer Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej, która pomaga studentom i pracownikom UJ zrealizować to przedsięwzięcie. 

Rozmowa z przyjaźnie nastawioną osobą może przynieść wiele satysfakcji, pozwoli poczuć, że nie jesteśmy sami, doda otuchy i sprawi, że poczujemy się lepiej. Łatwo wyobrazić sobie, że seniorzy staną się mentorami swoich telefonicznych opiekunów.

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej zaprasza:
Link do informacji dla osób starszych na stronie Urzędu Miasta Krakowa

KORONAWIRUS - Zarządzenia Rektora UJ ws. trybu pracy UJ

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi zarządzeniami Rektora UJ w sprawie trybu pracy w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2: 

Zarządzenie nr 46 Rektora UJ z 12 maja 2020 r. 

Zarządzenie nr 28 Rektora UJ z 13 marca 2020 r. 

Komunikat nr 8 Kanclerza UJ 

Komunikat Prorektora UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych z 25 marca 2020 r. 

Ogłoszenia Działu Współpracy Międzynarodowej w związku z koronawirusem
 

KONTAKT Z CEAPP
W pilnych sprawach uprzejmie prosimy
o kontakt mailowy lub telefoniczny:
jolanta.perek-bialas@uj.edu.pl, tel. kom. +48 601 460 613 
lub halszka.siudak@uj.edu.pl. 

Akcja #ujdlaszpitala

Szanowni Państwo,
Zapraszamy do włączenia się do akcji społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego #ujdlaszpitala!
 
W Europie i w Polsce pojawiają się inicjatywy mające na celu dostarczenie szpitalom niezbędnych środków przeznaczonych do walki z koronawirusem SARS-CoV-2. Pokażmy, że jesteśmy solidarni jako wspólnota akademicka z chorymi i personelem medycznym z naszego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.


Więcej informacji o akcji

Oferta pracy dla studentów do wykonania transktypcji

Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych UJ poszukuje studentów do wykonania transkrypcji na podstawie umowy zlecenie w ramach projektu w terminie 01.03.2020 r. do 30.04.2020 r. 
Termin wysyłania aplikacji: do 29.02.2020 r. 

Wymagania: 
• studia związane z badaniami społecznymi
• dobra znajomość MsWord
Dodatkowo od kandydata/tki oczekujemy: 
• umiejętności pracy zespołowej oraz samodzielnej organizacji pracy, 
• komunikatywności, dyspozycyjności oraz wysokiej kultury osobistej 
Dodatkowym atutem kandydata/tki będzie: 
• zainteresowania związane z tematyką działalności Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych UJ  • doświadczenie związane z transkrypcją wywiadów

Zapoznaj się z ofertą pracy

 

Relacja z XIII Międzynarodowej Konferencji Ewaluacyjnej w Krakowie

W dniach 9-10 grudnia w Krakowie odbyła się XIII Międzynarodowa Konferencja Ewaluacyjna. Tematami konferencji były przyszłość ewaluacji, polityka spójności i przygotowanie do perspektywy 2021-2027, innowacje, włączenie społeczne i spójność terytorialna regionów UE.

Podczas konferencji poruszono tematy związane z przyszłością i miejscem ewaluacji, przygotowaniami do nowego okresu programowania w ramach polityki spójności UE, założenia polityki środowiskowej, wsparcie małych i średnich miast, temat aktywizacji zawodowej oraz roli ewaluacji w projektowaniu polityk publicznych UE.

Odbyły się liczne panele dyskusyjne podczas których uczestnicy mieli okazję zapoznać się z różnymi ujęciami tematyki związanej z pięcioma nowymi celami polityki spójności na lata 2021-2027. Dyskutowano na temat przyszłości ewaluacji, rozwiązań instytucjonalnych oraz rozwoju metodologii badawczych.

Więcej informacji: https://www.ewaluacja.gov.pl/strony/xiii-miedzynarodowa-konferencja-ewaluacyjna/

Agenda konferencji

Prezentacje/ Materiały z konferencji

Nagrania z konferecji

Warsztaty "Healthy ageing in cities and regions: inspiring examples to frame the future"

Warsztaty "Healthy ageing in cities and regions: inspiring examples to frame the future" dotyczące tematyki zdrowego starzenia w miastach i regionach i inspirujących przykładów dla kształtowania przyszłości.

W dniu 9 października br. w Brukseli (Belgia) odbyły się warsztaty z udziałem Kierownika CEAPP UJ dr hab. Jolantą Perek-Białas dotyczące tematyki starzenia się w Europie. 

Warsztaty dotyczyły potrzeb w zakresie zarządzania na wszystkich poziomach organizacji życia społecznego i kształtowania sprawiedliwego i zrównoważonego społeczeństwa odpowiadającego na potrzeby każdego poziomu wiekowego. Warsztaty miały pomóc miastom i regionom wykorzystać potencjał starszego pokolenia oraz pokazać sposoby na przezwyciężanie wyzwań jakie zurbanizowane środowisko stawia przed starszymi osobami. Warsztaty były okazją do dyskusji nad sukcesami i barierami, pokazania inspirujących przykładów oraz miały dostarczyć regionalnym władzom rekomendacji dotyczących wzmacniania polityki zdrowego starzenia i rozwijania przyjaznych starzeniu miast i społeczności. 

Warsztat został zorganizowany przez ESPON ACPA (Adapting European Cities to Population Ageing, Policy Challenges and Best Practices), European Covenant on Demographic Change and The ADVANTAGE. 

Więcej informacji na stronie: https://www.espon.eu/ewrc2019-healthy-ageing